Katecheze dospělých v Dolní Poustevně

24.03.2019

"... že totiž máte odložit toho starého člověka, který žije podle dřívějšího způsobu života a hyne v klamných žádostech, obnovovat se duchem své mysli a obléknout toho nového člověka, který byl stvořen podle Boha ve spravedlnosti a svatosti pravdy."  Ef 4, 22-24

Když otec Jacek přiznal, že má u fary v Dolní Poustevně přístřešek s posezením a dokonce disponuje zahradním grilem, domluvili jsme si setkání tam. Kromě psích přátel nám dělali společnost indičtí běžci a Hrabalovic běhající děti; ty vzaly zahradu útokem a lze předpokládat, že než aby se kachničky znovu setkaly s malými dětmi, raději spáchají hromadnou sebevraždu.

Obloženi hromadami jídla, jimž vévodily grilované řízečky, jsme se nějak nemohli "prokousat" k dalšímu přikázání: "NESESMILNÍŠ". Přikázání na které církevní tradice pohlíží jako na celkový souhrn lidské sexuality. Nakonec musel otec Jacek zavelet k úvodní modlitbě; po požehnání jsme se odvážně vrhli na první kapitolu pojednávající o rovnosti obou pohlaví, která je jim i přes vzájemnou odlišnost zaručena stejnou důstojností. Druhá kapitola o povolání k čistotě byla náročnější a kolem třetí kapitoly o manželství jsme už víceméně jen kroužili. Uvážíme-li životní osudy zůčastněných, bylo asi skutečně vhodnější se tímto tématem projíst.

Vytvořte si webové stránky zdarma!